Arı Ürünleri ile Tedavi

Apiterapi arı ürünleri işlemine denir. Bal lezzetli yiyecek ve çayı  tatlandırmak için değil sadece, aynı zamanda doğal bir ilaçtır. Apiterapi olarak arılar yapılan hatta arılar ve her şeyi kullanılır.

Alternatif tıp, çeşitli hastalıkların tedavisi için modern teknolojiler ve sentetik uyuşturucu tanıtmayı hız rağmen, bu modern dünyada daha popüler hale gelmektedir. Modern tıbbın gelişiyle önce varolan Halk ilaçları, dünyanın her yerinden gelen kültürler ve halklar tarafından test edilir ve resmi onay, tıbbi ve bilimsel çalışmaların eksikliğine rağmen, onlar uygulanmaya devam. Ne olursa olsun, tüm şüphecilik ve eleştiri, yüzyıllar ev ilaçları üzerinde korunmuş hala tedavi alanında onların önemli bir varlığa sahip. Bu doğal ilaçlar çoğu genellikle özellikle kritik acil değil ve acil tedavi gerekir ama olumsuz etkileyebilir kronik ve böylece inatçı olduğu durumlarda, daha etkili ve kapsamlı bir sağlık terapi biçimi olarak görülmektedir Vücut uzun vadede, eğer düzgün tedavi edilmezse.

Bu bölümde en yaygın sağlık sorunlarından bazıları hakkında bugün ve tatlı çare uygulama bilgileri bulacaksınız – bal yüzyıllardır inanıyordu insanlar için tek başına veya diğer birlikte olsun doğal maddeler, bu problemlerin tedavisi ve hafifletilmesi için faydalı olabilir, ya da sadece zehrini ve daha iyi bir sağlık elde etmek için bir araç olarak.

Arı ve “terapi” – – Tedavi Apiterapi türevleri “Apis” karmaşık bir kavramdır. Apiterapi tedavisi için arı ürüne bağlı olarak çeşitli podterapii ayrılır:

  • Bal tedavisi
  • Arı sütü tedavisi (arı sütü ile tedavi)
  • olenoterapiya (arı poleni ile tedavi)
  • Apitoksinoterapiya (arı zehiri ile tedavi)
  • Propolisoterapiya

Bal mumu ile muamele

Apiterapi Sırrı doğal kaynakların kullanımı yatıyor. Bitkilerin doğrudan yapılmış ve onların besin taşıyıcısı çünkü Arı ürünleri (bal, propolis (propolis), arı sütü, balmumu, polen (çiçek tozu), arı zehiri), etkili ilaçlardır. Bal otlar yapılmış ise, doğal bitki özelliklerini iyileştirici yakalanmak- etti. bal ve arı ürünlerinin yararlı etkileri koruyucu içermeyen ve ısıl işleme tabi tutulmamış nedeni olduğunu.

Düşük kan basıncı

3 kez, hasta takip karışımın 1 çorba kaşığı almak için 20 dakika yemeklerden önce bir gün: Saf nektar bal 500 gram, sardunya 20 yeşil yaprakları, tatlı badem fındık 20, 3 ince limon (makinenin tohum olmadan kabuğu ile zemin) ve Briers ve renk 12 gr kediotu tentürü tentür içinde.

Artmış kan basıncı

3 kez, hasta takip karışımın 1 çorba kaşığı almak için 20 dakika yemeklerden önce bir gün: Saf nektar bal 500 gram, 100 gr ceviz, 20 yeşil sardunya kolları, sardunya 20 yeşil yaprakları ile yaprakları, tatlı fındık 20 badem (tüm ahşap harç bulamaç içinde ezilmiş) 4 ince limon (tohum kabuğu olmadan zemin), 12 gr saf valeriyanova tentür glagav renk ve 1 çay kaşığı toz tarçın.

Kronik bronşit

Öksürükotun bir avuç su 500 gr ve 2 yemek kaşığı saf bal nektarı bir kaynatma hazırlayın. Hasta su yutar yerine içki sonra 10 dakika boyunca kaynatın.

Akut bronşit

Hasta yavaş yavaş oral mukoza tarafından emilir için, 100 bal 150 g dahili alınan küçük parçaya bölünür ve ağzınızda tutmak gibi, bal ile iki inhalasyon günlük önerilir. Tipik olarak bal tedavi 20 gün boyunca devam etti. İnhalasyonlar 20 dakika için yapılmış olmalıdır.

Öksürük

Birçok muhtemelen böyle bal ile turp gibi, böyle bir antitussif duymuş. Bal 2 yemek kaşığı içine sığabilecek büyüklükte bir delik oyma dikkatle yıkanmış şalgam en üst bölümünü aşağıdaki gibi hazırlanır. turp dikey konumda bir kap konur, sıkı bir bez ya da havlu ile kapatın ve 3-4 saat duruyor. Şiddetli öksürük.Yetişkinler ve büyük çocuklarda, 3-4 kez bir gün -Önce yemek ve yatmadan sıvı oluşan şalgam bir çay kaşığı verin.

Bal herhangi bir tehlikeli yan etkileri olmayan öksürük için geleneksel bir ilaçtır. İşte doğanın bu değerli hediyeyi kullanmak birkaç tarifler:

1. Mix eşit bal miktarları ve limon otu suyu. Bu karışım alarak öksürüğü azaltır.

2. şurubu ¼ çay kaşığı hazırlayın acı biber, ¼ çay kaşığı zencefil, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı su. malzemeyi iyice karıştırılır ve içecek vardır.

Bir miktar su içinde 3. kaynatın sarımsak ve 1 çorba kaşığı karanfil 2 kekik. Bir bardağa suyu dökün 1 çorba kaşığı ekleyin bal ve içecek.

4. Manuka bal ve propolis genellikle nedeniyle antibakteriyel özellikleri, öksürük tedavisi için kullanılmaktadır.

Akne

Bal cildin nem tutar ve sivilce neden olan bakterileri öldürerek gibi doğal besinlerle besler. Cildin iyice temizlenmesi ve etkilenen alan üzerinde saf bal uygulayın. 20-30 dakika ve durulama için çalışmaya bırakın. Ilık su ile durulama uygulama sonrasında 1 saat – bal ve tarçın ya da bal ve arı poleni bir macun akne tedavisi için bir yüz maskesi olarak kullanılabilir. Iki hafta içinde bu şekilde sorun cilt tedavi edin.

Artrit

Manuka balı, arterik hastalıkların tedavisinde popülerlik kazanmaktadır bir sonucu olarak, bal diğer türleri ile karşılaştırıldığında en yüksek anti-bakteriyel aktiviteye sahiptir. Bu eklem iltihabı azaltır ve doğal ağrı rahatlatır. 2 yemek kaşığı karıştırın Manuka balı ve 1 tatlı kaşığı sıcak yeşil çay bir fincan toz tarçın.Sabah ve akşam, günlük bu içki tüketin.

Artrit için bir başka iyi bilinen ev çare bal ve elma sirkesi kombinasyonu – 2 yemek kaşığı sirke ve 2 yemek kaşığı Saf bal ılık bir bardak su karıştırılır ve günde üç kez içilir. Bu sağlık tonik onun mineraller ve vitaminler bulunan bedeni, arındırır, zararlı bakterileri yok eder ve onun asit-alkali dengesini korumak.

Astım

bal ve tarçın kombinasyonu astım semptomları için iyi bilinen bir ev çözümdür. 1 çay kaşığı karıştırın bal Yarım çay kaşığı toz tarçın. Yatmadan önce ve en kısa sürede sabah uyanmak gibi bu karışımı alın. Dozajın tekrar tekrar verilmesi astım tedavisinde etkili olabilir.

Uykusuzluk

Eğer uykusuzluk için bir çare mutfakta bulunabilir biliyor muydunuz? Uyku rolü uyku ve dinlenme zamanı olduğunu beyin sinyal ünlü amino asit triptofan içeren gıdalar yeme tarafından teşvik edilebilir. Bal uykusuzluk üstesinden gelmek için süper-yemek yapma, tripofan içerir. Uykuya zor düşerse, ılık süt ya da yatmadan önce eklenen bal ile bitkisel çay bir bardak içilir.

Siğiller

Siğiller bir sağlık tehlikesi teşkil etmez, ağrı ve kaşıntıya neden, ama hoş kozmetik kusur etmezler. , Bal ile siğil uygulayın gazlı bez koymak ve onları bandaj.Birkaç manipülasyonlar sonra siğiller düşer.

Dişetleri

Dişeti hastalıkları için bir çare olarak bal sağlıklı ve güçlü dişlerinizi korumak için tatlılar uzak kalmak için tavsiye edilir, özellikle de saçma gelebilir. Bal, bununla birlikte, antimikrobiyal aktivite önemli nedeni olduğuna inanılan hidrojen peroksit üreten bir enzim içerir. Sadece fırçalama sonra yaptığı dişeti saf bal sürün. Copper tüm çeşitleri, ancak, aynı anti-mikrobik özellikler fark yüzlerce kez olabilir. Bu konuda en etkili yüksek UMF ile Manuka balı olduğunu.

Tinea

Dermatomycotic parazitik mantarın neden olduğu ve belirtiler kuru, pullu cilt, yaralar veya ayak parmakları arasında kabarcıklar vardır. Hatta acı yanma, kaşıntı gibi ve birçok durumda hissediyor. Mantarlar, karanlık, nemli ve ılık ortamlarda büyür ve bacaklar bir çevre dostu moda sağlamak. Tedavi için kullanılabilen çeşitli merhem ile birlikte, birçok kişi doğal tedavi etkili tercih. Bir pamuk çorap giy enfekte alanlarda, saf bal (Manuka iyi) veya propolis ovun ve kuru gecede izin. Sabah, yıkama ve çok iyi kurulayın.

Detoksifikasyon

Sadece su ve bal içeren üç günlük diyet zararlı toksinlerin vücut arındırmak olabilir. Bal İyi beslenme dengesi vücut tutmak vitamin ve mineraller bağırsak kasılmaları teşvik ve kolayca emilir yağ asitleri içerir. Su vücuttan toksinleri kızarma yardımcı olur. Sonuç sizin için çok tatlı bir sürpriz olacaktır. Inanılmaz taze ve enerjik hissedeceksiniz yanı sıra, bu temizlik programı, aşırı kilo vermeye yardımcı olur koku keskinleştirir ve cilt durumunu iyileştirir.

1-2 yemek kaşığı bal (40 ° C ‘ye kadar), sıcak su ya da hafif çay ile karıştırılır. Herhangi bir yemek yerine, bu çözüm alarak. 200 gr. Saf bal bir gün aşmayın.Sıvı her gün en az 8-10 bardak alın. Hiçbir diğer gıda izin verilir. Birçok saran açlık Ancak, bazı meyve, sebze veya çiğ fındık yiyebilirsiniz.

Normal çalışma için sindirim sistemini hazırlamak için üç günlük detoks sonra, önümüzdeki 1-2 gün içinde yağ olmadan sadece hafif, vejetaryen gıda almak.

Diyabet

Bal ile mümkün yapay tatlandırıcılar kadar değiştirin – doğal tatlı ve fruktoz ve glukoz kan şekerini düzenler. Bal iştah inhibe eder ve böylece tıkanıklığı ve kalori kaçının.  şeker komple değiştirilmesi diyabet hızında,% 60-70 azalmaya yol açar.

Egzama

Egzama derinin dış tabakasının iltihaplanmasıdır. Bal çok güçlü iyileştirici özelliği vardır. Etkilenen alan üzerinde bir merhem olarak uygulanmış, bal hasarlı cilt iyileşmek değil, aynı zamanda yeni doku büyümesini uyarır sadece.

Yanan

Bal her türlü yanık tedavisi için doğanın mükemmel bir hediye. Yaralı nokta saf bal uygulayın ve etkili olması için bırakın, etkisi sizi mahçup edecek.

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi hastalığın erken belirtisi olabilir, bu nedenle nedenini bulmak ve etkili tedavi yapmak çok önemlidir.

Halk hekimliğinde, kafa derisi gençleştirmek ve saç büyümesini teşvik etmek için çeşitli yollar vardır:

1. zeytinyağı bir hamur yapın, 1 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın. Kafa derisi ve masaj uygulayın; 15-20 dakika ve durulama için bırakın. Prosedür haftada 3-4 kez yapın.

2. Mix 1 çorba kaşığı brendi veya votka küçük bir bardak bakır, soğan suyu ekleyin. Saç kökleri içine Rub karışımı her gece ve şapka ile kapatın; Sabah şampuan ile yıkayın.

3. bal ve yumurta sarısı karışımı ile kafa derisi masaj yapın. Karışım ½-1 saat hareket ve yıkama izin verin. Bu doğal balsam genellikle parlak olmayan kuru saçlar kullanılır.

Libido

Bal, bir afrodizyak ve libido günlük diyet biraz bal ekleyerek kadar basit olabilir. M.Ö. 500. M.Ö.., Modern tıbbın babası Avicenna altın sıvı “diyet gıda, içki içmek, uyuşturucu ilaç olarak tanımlanan bu yana bal Bu özellik bilinmektedir.

Metabolizma

bal ve tarçın kombinasyonu çok popüler ve kan şekeri düzeylerini düzenleyen, metabolizmayı artırmak kilo, düşük kolesterol seviyesini düşürmek için kullanılır.

1 tatlı kaşığı çözülür kaynar su bir bardak içine toz tarçın. 1 çay kaşığı ekleyin böylece bal yarım saat sonra, enzimler sıcak su tarafından tahrip edilmez.Kahvaltıdan önce sabah yarım saat bu karışımı içiniz. Bir kaç hafta sonuçları görmek için işlemi tekrarlayın.

Kilolu

Rafine şekerler mineraller ve vitaminler eksikliği, onlar metabolize vücuttan besin çizmek, ve bu maddelerin tükenmiş zaman, kolesterol ve yağ asitlerinin metabolizması yüksek kolesterol ve obezite katkıda önler. İyi haber bal doğal tatlandırıcı amino asitler ve metabolizması için gerekli mineral türlerini içerir ve bu nedenle şişmanlığın önlenmesi için yararlıdır olmasıdır. Bu inanılır Eğer kilo karar verirseniz, çok etkili yemekten önce sabah biraz bal ile limon suyu içme.

Gözler

Arı Çalışması (Ibra) Uluslararası Derneği bal yapay gözyaşı daha kuru göz için iyi bir doğal ilaç olduğunu bildirdi; seyreltilmiş bal bile, göz enfeksiyonları tedavi olabilir. Bakır ile işlendikten sonra dahi antibiyotikler ve kortikosteroidler hiçbir etkiye sahip olduğu durumda, korneanın durumda önemli bir iyileşme meydana gelir.

Saf bal ve distile su eşit parçaya karıştırın. Nokta 2-3 her gözün çözeltinin günde 2-3 kez düşer.

Rosacea

Rosacea cilt, bir kronik enflamasyondur. Saf bal maskesi ve biraz kaynak suyu yapmak ve siz uyurken yaklaşık 3 saat veya gece boyunca çalışalım.Uygulama iki hafta sonra, sonuçlar oldukça şaşırtıcı. Sen bal birkaç damla jojoba yağı karıştırarak nemlendirici yapabilirsiniz.

Sinüsler

Sıradan bal iltihabı sinüsler ve antibiyotiklerden daha bile iyi yapan çoğu durumda neden olan bakterileri öldürür. Bal su veya 1 çorba kaşığı kabulü ile sinüs boşluklarını Yıkama Bakır yatmadan inflamasyon belirtileri kaldırmak ve daha sık daha ortaya çıkar.

Stres

Ne kortizol ve stres altında olduğunuzda ne vücudunuzun neden biliyor musunuz? Kortizol böbreküstü bezleri tarafından salgılanan bir hormondur. Kendi düzeyleri anlamlı, stresli durumlarda artan olumsuz duyguları mücadele vücudu hazırlamak, çünkü stres hormonu olarak adlandırılan.

Normal seviyelerde kortizol, kan basıncı ve kardiyovasküler sistemin işlevini düzenleyen enerji kaynakları yararlı sağlar ve stresli deneyimlerin yanıt denge duygusu korumak.

Ancak, hormon aşırı miktarda korumak Nerede, vücut üzerindeki etkisi oldukça olumsuz olabilir: Bağışıklık sistemine zarar verebilir, osteoporoz neden bellek engel, kas dokusu azaltır ve yağ arttırır.

İşte çok basit ama etkili bir tekniktir bal ile rahatlatıcı: 1 çorba kaşığı karıştırın 4 yemek kaşığı bal sıcak su. Çok yavaş yudum yudum. Önümüzdeki huzur hissediyorum … Derin bir nefes alın.

Halitozis (kötü nefes)

Kötü nefes nedeni ağız bakteri, diş eti hastalığı, sigara, sindirim sisteminde sorunlar, diyabet, enfeksiyonlar ve diğer hastalıklar olabilir. Bu altta yatan nedenlerin tedavisi isteğe bağlıdır, ama burada bile bugünün modern zamanlarda popüler olan ağız boşluğu, bakteri miktarını azaltmak için eski bir çare var: 1 tatlı kaşığı bal (tercihen Manuka) 1/8 çay kaşığı karıştırılır ve sabah ve akşam gargara olarak kullanılan sıcak su tarçın ve ½ bardak. Propolis özü de bu amaç için kullanılabilmektedir.

Kolesterol

Günlük diyet bal küçük bir miktarının ilave edilmesi, kolesterol seviyelerini normalize olabilir. Nedeniyle mineraller, antioksidanlar ve B vitamini kompleksi yüksek içeriği, bal, kan kolesterol karşı amansız bir savaşçı olur. Bir temizlik tonik ile güne başlayın 1-2 yemek kaşığı bal ve sıcak bir bardak su ile karıştırılmış yarım limon taze meyve suyu. Mümkünse bal ile Yedek şeker.

Sindirim

Nasıl her gün başında yoğurt ve bal bir bardak hakkında? Bifidus yararlı bakteriler yoğurt içerdiği ve gastrointestinal sistem ve iyi sağlık düzgün çalışması için gereklidir. bal kombinasyonu tesadüfi değildir – bal büyüme, aktivite ve bifidusbakteriite canlılığını artırmak probiyotikler içerir.

Ülser Mide

Bugün, araştırma çoğu ülserler bakteri Helicobacter Pylori enfeksiyonu sonucunda geliştirmek olduğunu göstermektedir. Mide ülseri göğüs arkasındakarın bir yanma hissi neden olur ve mide boş olduğunda özellikle ağrılı olabilir. Bugün, antibiyotik ve antiasit, ancak bakterileri kullanarak bu enfeksiyonun tedavisi onlara giderek dirençli hale gelmektedir. Doğal kaynaklar ararken, birçok kişi ifade verdi ki 1 çorba kaşığı bir günlük doz ¼ çay kaşığı saf bal (yeme önce sabah) tarçın mide ülseri etkili bir tedavi olabilir.

PROPOLİS  EKSTRATI /Saf propolis işlemlerden  geçirilerek ekstrakt (tentürü) haline getirilmiş halidir.      

Faydaları aşağıda belirtilmiştir;

1.Antibakteriyel, antiviral, antifugal ve doku yenileyeci.

2.Çeşitli mikrobik enfeksiyonlarında tedavi edici etkisi mevcuttur.

3.Üst solunum yollarında , allerjik rinit, samam nezle türlerinde tedavi etkisi vardır.

4.Tonzilit .farinjit , sinüzit, bronşiolit, bronşit, astım erken fazlarda tedavisinde ek uygulamarda etkisi mevcuttur.

5.Kandida stomatitlerde (ağız yarasında).diş eti iltihaplarında.diş ağrılarında yardıcı olarak mükemmel etkiye sahiptir.

6.Dış kulak yolu, kulakta mantar hastalığı, orta kulak enfeksiyonu  ve benzeri rahatsızlıklara etkisi    gösteri.

7.Dolaşım sistemdeki rahasızlıklara örneğin,;

a. Kılcal (capiller) damarlari güclendirir

b. Hipertasiyon – mümkün mertebe azaltmasını sağlar.

c.Damar sertliğini yavaşlatmakta.

d.Unutkanlığa ve beyin damarları kireçlenmesine.

e.Koroner  kalp   rahatsızlığında damar tıkanıklığı sebebiyle.

8 .Gözün yüksek basıncını (GLAUCOMA) azaltır.

9.Kan  şekerini,  lipitleri  ve  kolestrolü   azaltmakta .

10.Bağışıklık (İmmun sistemini) güçlendirici.

11.Protein  metabolizmasını  düzenleme

12.Romatizmal – kas hastalığı  rahatsızlığında    muhtemelem enfeksiyonu baskılıyarak.

13.Sindirim sistemindeki  gastrit , reflü , helicobacter pilori tedavisinde ( ANTİBİYOTİK İÇERİĞİNDEN DOLAYI).

14.Ciltte ve cilt altı efeksiyonlarda iyileştirici etkisi mevcut.

15.Psoriazis vulgaris (sedef hastalığı) immunoterapi uygulayarak.

16.Anti-tümor,  anti-kanser tedavisinde etkilidir.

17.Alerji  nedeni  açıklanamayan durumlarda .

18.Kemoterapi  ve  radyoterapinin  uygulamalarda  yan etkilerini  azaltır.                                                                                                                                                                                                                                                                          K U L L A N I M I :

Günde  3  veya  4  defa  bir  bardak  suya   15  –  20  damla  damlatarak alınır.

Eğer bu kullanma talimatında anlaşılmayan  bilgiler varsa doktorunuza danışabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir